Tüp Bebek Tedavisi İlk Görüşme

Tüp Bebek Tedavisi İlk Görüşme

Uzun süredir çocuk sahibi olmak istiyorsunuz ancak bugüne kadar doğal yollardan isteğinize kavuşamadınız. Bir uzmana başvuracaksınız ama ilk görüşmede sizi nelerin beklediğini bilmiyorsunuz.

İşte tüp bebek tedavisinde birinci aşama sayılan ilk görüşmede yaşanacaklar.

Tüp bebek tedavisinde çiftin doktorla ilk görüşmesi hangi tedavi yöntemine uygun olduklarına karar verme amacını taşır. Görüşme sırasında çiftin öyküsü alınır, önceden yapılmış olan tetkikler değerlendirilir ve kadınla erkek muayene edilir.

Tüp bebek tedavisi ücretsiz ilk görüşmede kişisel durumunuza ve size gereken tedavinin seviyesine göre doktorunuz kişiye uygun yumurtlama zamanı, ilişki zamanlaması,aşılama protokolü ve gerektiği takdirde tüp bebek uygulaması aşamalarını anlatıp , tedavi sürecini, hangi zamanda neler yapılacağını, hangi tüp bebek merkezlerin de başarının daha fazla olacağının bilgisini verir.

Erkeğin değerlendirilmesinin temelini Semen (sperm, meni) Analizi oluşturur. Bu analizin Tüp bebek ünitemizin laboratuvarında yapılması gerekir.

Kadının jinekolojik muayene ve ultrason incelemesi yapıldıktan sonra, Pap Smear (rahim ağzı kanserinin ve kanser öncesi durumların saptanması için yapılan test) testi ve çeşitli bakteriyolojik incelemeler için numuneler alınır.

Çocuk sahibi olamayan tüm çiftlerin görüşmelerini, değerlendirmelerini ücretsiz olarak yapmaktayım. Bunun için 0 532 498 63 20 numaralı telefondan randevu almaları yeterlidir.

Lütfen ilk görüşmeye geldiğinizde tüm medikal dosyalarınızı, özellikle daha önce fertilite tedavisi gördüyseniz bu tedaviye ait tüm raporlarınızı getiriniz.

Tüp Bebek İlk görüşmede, doktorunuz tarafından tıbbi öz geçmişiniz ve daha önce uygulanan fertilite tedavileri gözden geçirilecektir. Bu ilk bilgilerin ışığında, doktorunuz bir ön tanı düşünerek, infertilite araştırması esnasında hangi testlerin yapılacağını karar verecektir. Tanı kesinleştikten sonra, doktorunuz sizin özel durumunuza uygun bir tedavi planı belirleyecekdir.

İlk değerlendirme sonrasında çiftten daha önce yapılmadıysa Hepait B, Hepatit C ve HİV  taraması için tetkikler istenecektir.  Ayrıca bayandan FSH, LH, TSH, Estradiol, ve Prolactin hormon tahlilleri istenebilir.

İlk  görüşme de tüp bebek koordinatörü ile de tanışma fırsatınız olacak ve  tedavinizin finansal boyutu hakkında bilgi sahibi olmanız mümkün olacaktır. Tüp bebek koordinatörümüz sizi tedavinize özel kullanacağınız ilaçların bütçesi ve tedavinin maliyeti hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirecektir.

İkinci görüşme: Bunun amacı, ilk görüşmede istenen tetkikler değerlendirilerek, bir tedavi planı çizilmesi ve bunun çiftlerle tartışılmasıdır. Plan yapılıp hangi ilaçların, hangi protokole göre uygulanacağına karar verildikten sonra tedaviye başlanır.

Kadın Hastalıkları ,Gebelik , Kısırlık ve Tüp bebek ile ilgili sorularınızı aşağıdaki formu kullanarak sorabilirsiniz.

Yorum ekle